Jan Amos Komenský

02.04.2024

Fotky 1. stupeň - Fotky 2. stupeň -  Labyrintem světa do ráje srdce…

…takovým putováním knihou od Jana Amose Komenského se vydali žáci prvního stupně v pondělí 25. března. Jejich třídní učitelky jim o této významné osobnosti pustily krátký film, vysvětlily, kým byl a proč si o něm v době oslav Dne učitelů povídáme. Devět žáků z 6. a 7. třídy jim připravilo hodinový program, který spočíval v zážitkových aktivitách spojených s cestováním po světě s Všudybudem a Mámením. A tak děti prožívaly kapitoly knihy a vstřebávaly její poselství hravou formou. Prošly labyrintem, předváděly Osudu různá povolání, převážely zboží z přístavu do přístavu, u učenců přeříkaly jazykolamy, ve válce se učily střílet na terč, sestavovaly obrázky slavných osobností a hledaly perníková srdíčka, která si za odměnu mohly sníst.

Program byl pěkně připraven a všem zúčastněným se líbil.

Mgr. Eva Švihnosová

Projekt Jan Amos Komenský

Před nedávnem oslavila kniha Labyrint světa a ráj srdce 400. výročí. K této příležitosti vypracovali dobrovolníci z 6. a 7. ročníku program pro své vrstevníky. Připravili si videoprojekci, výstavu a soutěž o autorovi a jeho díle. Po zhlédnutí filmu se 6. až 8. třída dostavily na výstavu o Janu Amosi Komenském. Tam žáci obdrželi pracovní listy s otázkami, na něž hledali z exponátů odpovědi. Vítězové obdrželi diplom a věcné ceny.

Děkujeme F. Bašusovi, J. Hercíkovi, A. Nitkovi, N. Stratinské, G. Albrechtové, H. Dragoňové, K. Fousové, M. Rottové a D. Štefci za dvouměsíční přípravu k uskutečnění projektu o J. A. Komenském pro 1. a 2. stupeň.

                                                                                                           Mgr. Eva Švihnosová

© 2023 Základní škola Budyně nad Ohří. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!