Návštěva galerie 7. třída

30.05.2023

Fotky - V pátek 19. 5. navštívila 7. třída ZŠ Budyně nad Ohří interaktivní animaci, která je součástí galerijní edukace v Roudnici nad Labem.

Galerijní vzdělávání nabízí programy jak pro širokou veřejnost, tak pro žáky školy. Animace, prohlídky a workshopy probíhají přímo v prostorách galerie před originály uměleckých děl.

Animací nás v pátek provedla zkušená lektorka Lucie Švec Kabrlová, která pro nás připravila interaktivní program s názvem "Moje první návštěva galerie". Tato galerijní animace je v nabídce edukačních programů určená spíše mladším žákům, ale pro nás byl program uzpůsoben věku i skladbě skupiny.

Žáci se hravou a tvořivou formou setkali poprvé s prostorami galerie. Seznámili se s historií budovy, vznikem sbírky, s umělci, kteří plní stálé sbírky a expozice. Byla nám krátce představena i současná umělkyně Kopp-Lourková se svou surrealistickou tvorbou, která momentálně vystavuje v galerii.

Začátek animace proběhl v kroužku přímo před výtvarnými díly, na kterých mohla lektorka bezprostředně demonstrovat některé rysy uměleckých období a představovat autory děl. Po představení a úvodu o galerii dostali žáci první úkol, hledali konkrétní výtvarná díla pomocí kartiček s detailními výřezy. V pracovním listě ze Skicáku mladého umělce dotvářeli kresebně téma deště. Při téhle aktivitě použila lektorka hudební nástroj s paličkami, který měl zvukově působit a uvolnit představivost dětí.  

Po splnění obou úkolů vysvětlila lektorka téma kubismu a surrealismu a představila oba výtvarné směry na příkladech obrazů. Žáci pak dokázali lépe vnímat kompozici, skladbu tvarů a barev i smysl uměleckého díla. Snažili se rozeznat rozdíly mezi směry a sami si pak vyzkoušeli propojit dva prvky ve vlastní kresbě.

Na závěr se reflektovala jednotlivá díla žáků a kromě shrnutí poznatků z celého programu nás čekala ještě hra na klavír, který je umístěn přímo uprostřed galerie.

© 2023 Základní škola Budyně nad Ohří. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!