Ozdravný pobyt Slapy 2024

13.05.2024

Pátek - Nastal den našeho odjezdu.Někteří již nemohli dospat a měli zabaleno ještě před budíčkem.Při pohledu z okna jsme marně hledali sluníčko.Poslední společná snídaně a pak jdeme do pokojů uzavřít kufry,prohlédnout,ať zde nic nenecháme... Venku se hodně zatáhlo a začalo pršet, což nás moc mrzelo, neboť jsme měli navštívit Zoopark. Bohužel tuto prohlídku jsme pro nepříznivé počasí museli zrušit .Zamávali jsme našemu "pirátskému" hotelu a hurá ...jedeme domů, ale hezké vzpomínky nám zůstanou.Zbývá ještě poděkovat všem "účastníkům zájezdu" za pohodový pobyt (měli jsme moc fajn děti), pí.učitelkám, pí.vychovatelkám a pí zdravotnici za skvělé nápady a za náročnou přípravu celého ozdravného pobytu. Na závěr chceme poděkovat všem rodičům za velké množství sponzorských darů...vážíme si Vaší spolupráce s námi. Moc děkujeme.

Čtvrtek - Dnešní ráno bylo jiné než ta předešlá - nesvítilo sluníčko. Přesto jsme po vydatné snídani byli naladěni na další "pirátský" den. Zdobili jsme pirátské zvonkohry. Po svačině jsme vyběhli na hřiště a hráli oblíbené míčové hry. K obědu nás zlákala vůně řízků a bramborové kaše. Poslední polední klid jsme mohli opět strávit v kiosku nebo telefonováním rodičům a společenskými hrami. Poslední odpoledne našeho pobytu nás čekalo ukončení pirátského dobrodružství - piráti nalezli očekávaný poklad a vysvobodili námořníka Moranguru. Pochutnali jsme si na palačinkách a došlo na vyhodnocování celého pobytu. A po večeři to vypuklo - závěrečná disko párty. Do postelí se dětem nechtělo, drží je vidina zítřejšího návratu domů.

Středa - Dnešní pohled z okna po ranním budíčku byl pro nás opět lákavý - slunečno a modrá obloha. Po snídani si týmy vybarvovaly pirátskou mapu a plnily další pirátské úkoly. Před obědem jsme opět hráli míčové hry, navlékali korálky a další, dle zájmu dětí. Po dobrém obědě - kuřecí čína s rýží, byl kratší polední klid, neboť jsme na druhou hodinu měli objednanou loď. Připlula pro nás "pirátská loď", jmenovala se Vltava. A dvě hodiny jsme brázdili po vlnách vodní nádrže Slapy. Po návratu k hotelu nás čekala svačinka - ovoce, tousty, rohlíky přesnídávky a další. Poté se děti pustily opět do svých oblíbených her. K večeři nám nachystali oblíbené boloňské špagety. Po večeři měli piráti osobní volno, které každý využil ke své relaxaci a zábavě. Co nám přinese další den?

Úterý - Po klidné noci zazněl dnes ráno v 7.30 budíček, následovala hygiena, úklid pokojů a vydatná snídaně. Všechny děti si s nadšením ozdobily svou zelenou kšiltovku a dostaly krásná, pirátská trička. Po svačince nás vylákalo sluníčko a modrá obloha opět do přírody. Děti hrály volejbal, fotbal, líný tenis ... Chutný oběd nám naplnil naše bříška a po poledním klidu pirátské týmy vyrazily vstříc dalším dobrodružstvím. Krásný den jsme zakončili rozděláním ohně, opékáním buřtů, navlékáním korálků a diamantovým malováním. Povinné sprchování, pohádka na dobrou noc a hurá do hajan.

Pondělí - Nadešel den, kdy jsme natěšeni odjeli na náš ozdravný pobyt na Slapy, do hotelu Atlantida. Rozloučili, zamávali a ... Cesta nám rychle uběhla a hurá ... jsme na místě. Po příjezdu nastalo velké rozdělování do pokojů, větší chlapci pomohli s nošením zavazadel. Po "ubytování" nás čekal první chutný oběd - drůbeží vývar a rizoto. Po krátkém poledním klidu byly děti poučeny o bezpečnosti a pravidlech v hotelu i při vycházkách a vyrazili jsme na obhlídku okolí našeho hotelu. Po návratu z procházky došlo na velké losování a rozdělování do pirátských týmů. "Vyhládlí" piráti si pochutnali na holandském řízku s bramborovou kaší. Po večeři se týmy pustily do plnění zajímavých úkolů. Po práci si děti vyzvedly slíbené mobily, aby zavolaly rodičům. Nadešlo večerní mytí a ve 21.00 večerka.

Zdraví Milenka, Martina, Káťa, Lucka a Vlaďka

© 2023 Základní škola Budyně nad Ohří. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!