Ozdravný pobyt Staré Splavy 15. 5. 2023 - 19. 5. 2023

15.05.2023

Fotky  - Pátek - Nadešel den našeho odjezdu domů ... hodně dětí již nemohlo dospat a již při budíčku většina dětí měla zabalený kufr.Poslední společná snídaně, poslední úklid pokojů, pomoc při zavírání kufrů a jejich odnášení do vestibulu...Dobu čekání na příjezd autobusu nám paní učitelky zpříjemnily vyhodnocováním a odměnami za úklid pokojů, práci v týmech a také chování.Všichni "účastníci zájezdu" dostali hezké dárky, za které moc děkujeme "sponzorům".Hurá... přijíždí autobus, naložit vše, zamávat a zůstanou nám vzpomínky na fajn zážitky.Cestou domů ještě jedno překvapení od p.učitelek - zastavení v Úštěku v Muzeu čertů.A pak již dojíždíme do naší Budyně, před školu a tam již čekají natěšení rodiče ...Zbývá jen poděkovat - p.učitelkám, p.vychovatelce, p.asistentce a p.zdravotnici za jejich nápady, obětavost a péči...za to,že s námi byly " 24 hodin", ale i tehdy, když nám ukáply večer slzičky.Velký dík patří mnoha sponzorům a rodičům za dárky pro děti.Co říci na závěr? Zeptejte se Vašich dětí...pro nás bylo důležité vidět jejich úsměv, radost a spokojenost.

Čtvrtek - Dnešní ráno proběhla " rychlá snídaně ", zabalení batůžků na výlet a čekala nás pěší cesta do STARÝCH SPLAVŮ na vlak, který nás odvezl do Doks. Tam jsme navštívili menší ZOO, občerstvili se párkem v rohlíku, zaskákali na skákacích hradech a pokračovali do MUZEA ČTYŘLÍSTKU, kde jsme po skupinách vyslechli zajímavé vyprávění o historii i současnosti této čtveřice , malovali si hezké obrázky a dostali upomínkové dárečky. Po klidném a relaxačním tvoření jsme vybili svoji energii na dětském hřišti. Pěší cesta zpět k penzionu nám dala zabrat a odměnou nám byly buchtičky se šodó. A nadešel poslední večer...a s ním i dětmi očekávaná diskotéka. Tu jsme si všichni skvěle užili.Utahaní, ale spokojení uléháme.

Středa - Dnešní pohled z okna po ranním budíčku byl pro nás velice nadějný - nepršelo a prokukovalo sluníčko. Po snídani se jedna skupina vydala na procházku, druhá pracovala na svých lapbookách a dodělávali jsme lapače snů. Chutný oběd - bramboračka, brambor a "kuřízek" nám chutnal tak, že si většina dětí šla přidat. Po poledním klidu se jsme natěšeni vypravili do přístaviště lodí a čekala nás okružní plavba po Máchově jezeře. Procházkou po okolí jsme se vrátili k penzionu na svačinku a zbytek odpoledne byl pro nás velmi příjemný, neboť na hry u penzionu se sportovním náčiním nám již svítilo sluníčko. Velmi jsme se pobavili u dekomlatu a po večeři (špagety) si každý indián vyrobil svého koně. Po pohádce všichni spokojeně usnuli.

Úterý - Po celkem klidné noci zazněl dnes ráno v 7:30 "budíček". Hygiena, úklid pokojů, vydatná snídaně ..., společenské hry dle libosti a po svačince nás vylákali ven "indiáni" a jejich "indiánská bojovka", kde jsme si postupně v týmech prověřili na vlastní kůži devět indiánských dovedností. Cestou nám vyhládlo a tak jsme spěchali na oběd - výborná polévka a kuře na paprice s knedlíkem. Uvítali jsme polední klid a odpočinek, dětem přišly pohledy a dopisy od rodičů a ve 14:00 hodin se dvě skupiny našich dětí opět vydaly do přírody, sportovat a prozkoumávat okolí. Před večeří si každý indián vyrobil svou čelenku a po večeři (výborné rizoto s masem) se naše společenská místnost proměnila ve výrobnu lapačů snů. Před večerkou jsme si společně zazpívali a "hupky" do postýlek.

Pondělí - Nadešel den, kdy jsme natěšeni odjeli na náš ozdravný pobyt do Starých Splavů. Neodradilo nás ani deštivé počasí. Po příjezdu nastalo velké rozdělování do pokojů, větší chlapci pomohli s nošením zavazadel. Po "ubytování" nás čekal první chutný oběd - hrachová polévka, vepřové nudličky + rýže. Po krátkém poledním klidu byly děti poučeny o bezpečnosti a pravidlech v penzionu a následovalo velké losování a rozdělování do indiánských týmů. Hned jak přestalo pršet, vyrážíme na obhlídku okolí Máchova jezera. Po návratu si každý tým nakreslil svůj znak a vymyslel jméno svého indiánského patrona. "Vyhládlí" indiáni si pochutnali na zapečených těstovinách se salátkem, nakoupili sladkosti a na zklidnění si týmy vytvářely lapbooky. Po práci si děti vyzvedly slíbené mobily a volaly rodičům, nadešlo večerní mytí a ve 21:00 večerka.

Zdravíme Vás všechny, pokračování zítra ...
© 2023 Základní škola Budyně nad Ohří. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!