Ponocování 6. třídy

28.01.2024

Jak jsme ponocovali ve škole

Přestože se akce pro 6. třídu původně nazývala spaní ve škole, musíme její název upravit, neboť na spánek nám zbylo asi 5 hodin. Proč? Protože jsme si naplánovali tolik aktivit a nechtělo se nám spát.

Sešli jsme se v pátek 26. 1. v 18 hodin. Přichystali jsme si "pelíšky" na spaní a večeři. V týmech jsme si připravili zeleninové saláty a paní učitelka s asistenty dopekli v troubě sedm kilo stripsů. Večeře byla zkrátka kolosální. Mňam! Všichni jsme si nacpali bříška natolik, že jsme museli odpočívat při stolních hrách. A po nich? Hurá do tělocvičny! Vybíjená na kapitány, "vracečka", skákání na vysoké žíněnky a fotbal. Spousta z nás si musela během sportování alespoň na chvilku odpočinout. Blížila se půlnoc, a tak jsme se rozdělili na dvě party. Jedna měla spát v prvním oddělení ŠD a druhá se na telefonech se sluchátky připravit k spánku v blízkém sousedství. Jenže ouha. První skupina si potichu uspořádala diskotéku a hrála hry. Druhá parta u mobilů byla také potichu, ale spát se jí také nechtělo. Po drobném umravňování nakonec i poslední nezbedníci usnuli kolem druhé hodiny. To už si mohli na chvilku dovolit zdřímnout i dospělí. Vstávali jsme po sedmé, nasnídali se, uklidili a postupně se rozešli domů.

Ačkoliv se ve ztrátách a nálezech objevilo několik zapomenutých věcí, musím říct, že se nám akce povedla. Děkuji asistentům A. Komárkové a V. Novému za pomoc a paní Brdové za skvělý koláč.

Mgr. et Bc. Eva Švihnosová, třídní učitelka 

© 2023 Základní škola Budyně nad Ohří. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!